Specjalista ds. Podatków

Tczew | Pomeranian Voivodeship | Poland

Firma Multi Packaging Solutions należy do międzynarodowej grupy WestRock skupiającej ponad 400 różnych fabryk na całym świecie. Multi Packaging Solutions produkuje opakowania dedykowane kosmetykom, napojom alkoholowym, wyrobom tytoniowym, słodyczom, a także branży farmaceutycznej.

 Aktualnie do oddziału naszej firmy w Tczewie (woj. pomorskie) prowadzimy rekrutację na stanowisko:

Specjalista ds. Podatków / Tax Specialist

Kluczowe zadania:

  • kontrola dokumentów źródłowych pod względem rachunkowym i formalnym zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, w szczególności kontrolę pod kątem VAT w obrocie międzynarodowym oraz pod kątem CIT
  • sporządzanie deklaracji VAT-7, VAT-27, VAT-UE, weryfikacja i generowanie JPK VAT oraz JPK na żądanie
  • przygotowanie danych i statystyk związanych z niemieckim VAT
  • wyliczanie i sporządzanie deklaracji podatku od nieruchomości
  • wyliczanie podatku u źródła i sporządzanie deklaracji CIT 10-Z, CIT IFT-2R
  • sporządzanie deklaracji CIT-ST, NIP-8, CBC-P
  • współpracę z Urzędem Skarbowym
  • wsparcie przy dostosowaniu raportowania do nowych przepisów podatkowych np. przepisów dotyczących cen transferowych, split payment
  • wprowadzanie dokumentów do systemu finansowo-księgowego,
  • dokonywanie rozliczeń operacji księgowych, weryfikacja i uzgadnianie sald,
  • roczne zamykanie ksiąg rachunkowych,
  • sporządzanie dodatkowych analiz i zestawień na potrzeby raportowania zgodnego z US GAAP

Naszym pracownikom oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Pracę w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie produkcyjnej
  • Pakiet szkoleń z zakresu księgowości/podatków
  • Dodatkowe benefity (ZFŚS, dofinansowanie do karty Multisport oraz dofinansowanie do pakietu medycznego)

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe
  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych VAT – w szczególności WDT, WNT, eksport, import oraz regulacji księgowych związanych z działalnością firmy produkcyjnej, mile widziane doświadczenie w przygotowaniu deklaracji VAT
  • praktyczna znajomość zagadnień związanych JPK VAT (mile widziana znajomość zagadnień związanych z JPK na żądanie)
  • praktycznej znajomości przepisów podatkowych CIT, podatku u źródła, podatku od nieruchomości
  • znajomość aspektów związanych z prowadzeniem i kompletowaniem dokumentacji księgowej
  • doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu ksiąg lub odpowiedzialności za dany obszar księgowy w firmie produkcyjnej
  • biegła znajomość MS Excel
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
  • odpowiedzialność i sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków
  • umiejętność pracy pod presją czasu